Za turizam 3,2 milijarde dinara

Izvor: B92, 19.Jan.2009, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za turizam 3,2 milijarde dinara

Beograd -- Državni sekretar za turizam Goran Petković kaže da je za sektor turizma iz budžeta za 2009. izdvojeno 3,2 milijarde dinara, za četvrtinu manje nego 2008.

"Najveći rezovi napravljeni su u subvencijama turističkoj privredi", rekao je Petković i dodao da će projekti koji su započeti i planirani u 2008. biti nastavljeni i u ovoj godini, možda ne u punom iznosu, ali su postavljeni priroriteti na koje će se bužet trošiti.

"Prioritet će biti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razvoj turističke infrastrukture na destinacijama za koje su uglavnom napravljeni Master planovi ili su označeni kao prioriteti u Strategiji razvoja turizma", rekao je on.

Petković je rekao da će se raditi na nastavku projekata na lokalnim vodovodima, sistemima za pročišćavanje voda, izgradnji pristupnih puteva i pešačkih staza i saobaćajnica, koje su u mnogim mestima čak i opasne za turiste.

On je kazao i da je jedan od najvećih projekata, koji će biti nastavljen i ove godine, Lepenski vir koji je bitan je i za turizam i za očuvanje kulturnog nasledja.

Prema njegovim rečima, ima i projekata koji nisu ušli u bužet, kao što su neki projekti u planinskim centrima Srbije. "Radićemo letnje sadržaje samo na Zlatiboru, jer ima najviše posetilaca i zato će dobiti celogodišnje sadržaje", rekao je on, dodajući da je u planu da takvi sadržaji budu napravljeni i na Divčibarama i na Kopaoniku, ali da to neće biti ove godine.

Petković je rekao i da su započeti radovi na vizitorskim centrima u Vimincijumu, Sirmijumu i na Romulijani, ali da, zbog nedostatka sredstava, radovi neće moći da se nastave istim tempom kao prošle godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.