Vujović: Srbija štedi 600 mil. EUR

Izvor: B92, 12.Jun.2015, 10:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujović: Srbija štedi 600 mil. EUR

Ministar finansija Dušan Vujović kaže da se javne finansije kreću u dobrom smeru i da su velike šanse da se do kraja godine ublaže mere štednje.

Vujović je u Bečićima na Samitu ministara finansija i guvernera centralnih banaka regiona kazao da je budžetski deficit Srbije u maju iznosio 1,6 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP), a da očekuje da u junu bude dva odsto BDP, odnosno, 40 milijardi dinara.

On je rekao da očekuje da deficit do kraja ove godine ne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bude veći od 114 milijardi dinara, iako je bilo planirano 191 milijardu dinara, što znači da će uštede iznositi oko 600 miliona evra.

Revizija sporazuma sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) koji obuhvata smanjenje penzija i plata u javnom sektoru ove i naredne dve godine, po rečima Vujovića obaviće se krajem avgusta i tada će se znati da li će postojati osnov za ublažavanje preduzetih mera štednje.

To će, kako je istakao, zavisiti od daljih privrednih kretanja, pre svega od toga da li će biti obnovljena proizvodnja uglja koja je bila smanjena usled prošlogodišnjih poplava.

Vujović je ponovio da država ne sme da bude najznačajniji izvor zapošljavanja, vec da to mora da bude privatni sektor.

On je primetio da privatni sektor već hvata korak.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.