Izvor: B92, 30.Okt.2016, 12:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić saopštio brojke: Koliko će biti veće plate
Beograd -- Premijer Aleksandar Vučić rekao je da je postignut dogovor s MMF da plate budu veće 5 do 7 odsto, i da se dodeli jednokratna pomoć penzionerima.
Nastavnicima i učiteljima plate će trajno biti povećane izemeđu pet i sedam odsto, lekarima i medicinskom osoblju pet odsto, koliko će plate biti povećane i zaposlenima u kulturi, u vojsci, policiji, institucijama socijalne zaštite i pravosuđu.
Penzioneri će dobiti do 6 000 dinara više.
"Za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tri, četiri nedelje po pet, šest hiljada linearno deliće se jednokratna pomoć penzionerima, a od 1. janura biće i povećanje penzija", rekao je Vučić.
Povećanje penzija trajno će uslediti od nove godine, a takođe radnici zaposleni u pravosuđu treba da se opredele da li žele povećanje od pet doasto ili jednokratnu pomoć, poručio je premijer.
Vučić obraća se javnosti iz pres sale Vlade, prvi put nakon bezbednosne pretnje u Jajincima i razgovora sa MMF-om u subotu.




