Izvor: B92, 20.Avg.2013, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Voz u Srbiji koji kasni 9 sekundi
Beograd -- Gradskom železnicom dnevno se, u proseku, preveze čak 34.000 putnika od Batajnice do Pančevačkog mosta. Kašnjenje devet sekundi, pišu Novosti.
Potrebna rekonstrukcija koloseka ka Resniku i izgradnja drugog na Pančevcu
Najbrži najekonomičniji prevoz za čak 34.000 Beograđana, koji se dnevno prevezu na liniji od Batajnice do Pančevačkog mosta, jeste "Bg voz". Kvalitet usluge je ostao isti i posle tri godine od početka rada. Kašnjenje je devet sekundi, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čime se ne može pohvaliti nijedan drugi vid prevoza u gradu.
a dalje širenje mreže, uz istovremeno zadržavanje postignutog visokog nivoa redovnosti i pouzdanosti polazaka, neophodno je da se izvedu obimni radovi. Potrebna je rekonstrukcija železničkih koloseka ka Resniku i remontovanje dodatnog broja elektromotornih vozova, odnosno izgradnja drugog koloseka preko Pančevačkog mosta i nabavka novih elektromotornih garnitura.
Prema ranije utvrđenim planovima, prvo bi trebalo remontovati koloseke na pravcu Beograd centar (Prokop) - Resnik.
"Železnice Srbije su potpisale ugovor sa Evropskom bankom za rekonstrukciju i razvoj kojim su obezbeđena sredstva za ovu namenu" - kažu u Direkciji za javni prevoz.
"Realizacija ovog ugovora je u toku. Osim unapređenja koloseka u dužini od oko 13 kilometara, neophodno je i remontovati pet elektromotornih vozova kako bi se mogao uspostaviti petnaestominutni takt u prevozu putnika na ovoj relaciji."
U ovom trenutku, na trasi Batajnica - Pančevački most, planirana je izgradnja dve putničke stanice, Kamendin i Altina, dodaju u Direkciji. Za njihovu izgradnju potrebno je oko dva miliona evra. Svi radovi izvodili bi se uz redovno odvijanje postojećeg saobraćaja na ovom pravcu.
Na liniji Batajnica - Pančevački most, danas Beograđane prevozi devet elektromotornih garnitura.
"Najznačajni rezultat zajedničkog napora grada Beograda i "Železnica Srbije" je što smo uspeli da zadržimo visok kvalitet usluge" - ističu u Direkciji za javni prevoz.
"Uz to smo postigli neuobičajeno visoku tačnost i redovnost polazaka, za naše uslove."
NAJBRŽI VOZ U SRBIJI: Kasni samo devet sekundi!
Izvor: Kurir, 20.Avg.2013
Gradskom železnicom dnevno se, u proseku, preveze čak 34.000 putnika..BEOGRAD - Japanski standard!..Najbrži najekonomičniji prevoz za čak 34.000 Beograđana, koji se dnevno prevezu na liniji od Batajnice do Pančevačkog mosta, jeste "BG voz". Kvalitet usluge je ostao isti i posle tri godine od...




