Vlada umanjuje račune za struju

Izvor: Capital.ba, 15.Okt.2021, 16:03

Vlada umanjuje račune za struju

AMSTERDAM – Vlada Holandije pokušaće da kompenzuje sve veće račune za energente iznosom od oko 400 evra u prosjeku po domaćinstvu, piše danas list “Telegraf” pozivajući se na izvore iz vlade. FOTO: Agencije Ministar finansija Vopke Hekstra izjavio je prošle sedmice da će vlada preduzeti “neophodnu akciju” da bi zaštitila potrošače usljed iznenadnog i brzog poskupljenja energije. Očekuje se da će vlada izdvojiti više od tri milijarde evra za smanjenje taksa na energente za >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << oko osam miliona domaćinstava u Holandiji, piše “Telegraf”. Pored toga, biće uloženo 150 miliona evra u subvencije za izolaciju kuća u obliku vaučera koji će moći da se potroše u radnjama za opremanje doma, navodi stanica NOS. Holandija je decenijama imala koristi od obilnih zaliha jeftinog prirodnog gasa iz polja u Groningenu, na sjeveru zemlje. Vađenje gasa na ovoj lokaciji okončava se sljedeće godine da bi se umanjili seizmički rizici.  Srna Чланак Vlada umanjuje račune za struju се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.

Nastavak na Capital.ba...






Povezane vesti

Holandska vlada smanjuje građanima račune za energiju, ulaže tri milijarde evra

Izvor: Danas, 15.Okt.2021

Holandska vlada će kompenzovati sve veće račune za energiju omaćinstvima s otprilike 400 evra u proseku, objavio je u petak list De Telegraaf, pozivajući se na vladine izvore.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.