Vlada priprema strategiju za Jat

Izvor: B92, 07.Okt.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlada priprema strategiju za Jat

Beograd -- Vlada Srbije formirala je radnu grupu koja će do 23. oktobra pripremiti strategiju za poslovanje državne aviokompanije Jat ervejz.

Kako se navodi u saopštenju, radnu grupu čine predstavnici kabineta premijera Mirka Cvetkovića, resornih ministarstava i kompanije Jat ervejz.

Vlada Srbije saopštila je da je spremna da podrži Jat ervejz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u naporima da se u kratkom vremenskom periodu utvrde mere za nesmetano funkcionisanje nacionalne aviokompanije.

Od tendera za Jat odustalo se zbog finansijske krize u svetu i nepovoljne situacije u svetskom avio-saobraćaju, a od Jata se očekuje da nastavi započeti proces restruktuiranja, reorganizacije i smanjenje troškova poslovanja.

Tendersku dokumentaciju za privatizaciju Jata nije otkupila nijedna kompanija, a prilikom raspisivanja tendera je precizirana minimalna cena za 51 odsto akcija od 51 milion evra.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.