Izvor: Blic, 14.Apr.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Više neće biti vekni po ceni od tri dinara

Više neće biti vekni po ceni od tri dinara

BEOGRAD Upravni odbor Unije privatnih pekara Srbije, u kojem su predstavnici iz 37 gradova, ocenio je juče da privatne pekare nisu u mogućnosti da proizvode hleb 'sava' po ceni od tri dinara za veknu ukoliko im Vlada Srbije ne omogući iste uslove poslovanja kao i društvenim pekarama.

Tržišna cena hlebnog brašna tipa 500 iznosi 6,5 i sedam dinara po kilogramu, još nije počela prodaja goriva po regresiranim cenama, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a privatnicima nije omogućena ni kupovina ogre- vnog drveta za peći direktno od 'Srbijašuma', navodi se u saopštenju Unije.

Ističući da je povećan inspekcijski nadzor pekara, Unija ukazuje da nije moguće ispuniti propise o proizvodnji i plasmanu hleba i da je za većinu pekara bolje da zatvore radnje. Pekari iz unutrašnjosti Srbije tvrde da su ih u predhodnih desetak dana često posećivali tržišni inspektori, naređujući im da 'pod hitno' upale peći i počnu da peku najjeftinije vekne od tri dinara za 600 grama.

Ne možemo da udovoljimo ovim naređenjima, jer nismo alhemičari. Za tu cenu jednostavno nemamo računicu kaže Pera Kostić iz Leskovca.

Predstavnike Unije prošle srede primio je ministar poljoprivrede Srbije Jovan Babović, koji je obećao da bolje uslove za privatne pekare, ali je dogovoreno da će zahtevi Unije tek biti stavljeni na dnevni red na narednoj sednici Koordinacionog tima Vlade za pekarstvo. M.C.

Privatni pekari iz 37 gradova Srbije tvrde:

Više neće biti vekni po ceni od tri dinara

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.