Uzalud je: VW će kaskati za konkurentima

Izvor: B92, 22.Nov.2016, 12:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uzalud je: VW će kaskati za konkurentima

Uprkos otpuštanju 30.000 radnika koji će tako platiti cenu skandala, profitabilnost Folksvagena i dalje će zaostajati za konkurentima, ocenjuje agencija Rojters

Folksvagen je u petak najavio ukidanje radnih mesta, što bi trebalo da donese godišnju uštedu kompaniji od 3,7 milijardi evra do 2020. godine i poveća operativnu marginu ključnog brenda "Folksvagen" na 4,0 odsto do 2020. godine sa očekivanih 2,0 odsto u 2016. godini.

Taj cilj je, međutim, još uvek niži >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u odnosu na rivalske automobilske kompanije iz Evrope, kao što su Reno i Pežo Sitroen, koje planiraju operativnu marginu od 6,0 odsto u 2021. godini.

Kako navodi Rojters, sindikati su pristali na otkaze pod uslovom da rukovodstvo stvori 9.000 novih radnih mesta u području električnih automobila, uglavnom u nemačkim postrojenjima.

Prvi čovek brenda Folksvagen Herbert Dis je izjavio danas da je plan VW-a da do 2025. godine postane lider u proizvodnji električnih automobila.

"Do 2025. godine, planiramo da prodajemo milion električnih vozila godišnje, i da postanemo svetski tržišni lider u elektromobilnosti", izjavio je Dis prilikom prezantacije budućih planova tog brenda.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.