Usporen pad indeksa

Izvor: S media, 29.Sep.2011, 16:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Usporen pad indeksa

Indeksi Beogradske berze danas su osetno usporili pad vrednosti, posle jučerašnjeg oštrog pada.

BELEX15 je niži za 0,11 odsto i zaključen je na 559,04 indeksnih poena, a BELEXlajn je izgubio 0,13 odsto i na kraju poslovanja je vredeo 1.088,83 poena.

Prema izveštaju Berze, u trgovanju akcijama ostvareno je 50.521.621 dinar, oko 5,5 miliona dinara više nego juče.

Bernanki: Amerika da uči od Kine

Bezmalo polovina današnjeg >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << trgovanja, 24.749.655 dinara, ostvarena je akcijama "AIK banke", hartijama "Imleka" trgovano je za 6.703.850, a "Naftne industrije Srbije" za 6.311.519 dinara.

Francuska vlada predstavila budžet štednje

Više od jednog procenta, među akcijama u kontinuiranom trgovanju, poskupele samo hartije "Imleka" - dva odsto i Aerodroma "Nikola Tesla" - 1,09 odsto.

Građevinsko preduzeće "Napred" je najveći dnevni "gubitnik", sa 10,36 odsto nižom cenom. Akcije "Galenike Fitofarmacije" izgubile su 4,40, "Agrobanke" 2,49, a "Čačanske banke" 1,82 odsto.

Udeo stranih investitora u trgovanju akcijama bio je 48,98 odsto, uz manje učešće u kupovini (39,85), a veće u prodaji akcija (58,11 odsto).

(Tanjug foto:Guliver/Thinkstock)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.