Urošević: Ni kosmonaut, ni kokoška

Izvor: B92, 26.Okt.2010, 02:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Urošević: Ni kosmonaut, ni kokoška

Beograd -- Radiša Urošević, pevač novokomponovane muzike i predsednik GO Jedinstvene Srbije u Kragujevcu, podneo je juče neopozivu ostavku na mesto člana UO PTT Srbije.

"Ja nisam kosmonaut da bih proricao budućnost, a nisam ni kokoška da snesem jaje. Ali znam šta je mućak", rekao je kratko za Blic Radiša Urošević.

On dodaje da se "poslednjih dana pisani i elektronski mediji bave mojim imenom u negativnom kontekstu i zbog toga sam odlučio da podnesem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostavku. Funkcije mi nisu prioritet i to nije suština mog postojanja".

"Za sebe lično smatram da sam uspešan porodičan čovek iza koga stoji 40 godina uspešnog rada i ne želim da to što sam godinama stvarao upropastim za nekih 35.000 dinara, kako se spominje u pojedinim medijima jer toliko mogu da zaradim za tri pesme. Mene je Vlada imenovala na to mesto, ali sam podneo neopozivu ostavku zato što vidim da se podigla ujdurma, što meni i mom karakteru ne odgovara", kaže Radiša Urošević.

"Urošević je na ovaj način želeo da zaštiti sebe jer se radi o čoveku koji je godinama javna ličnost, uspešan je privrednik, dobar domaćin i dobar čovek", rekao je visoki funkcioner JS i zamenik gradonačelnika Jagodine Petar Petrović. On je naglasio da je Radiša Urošević uputio neopozivu ostavku Vladi Srbije i UO PTT Srbija.

Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma nije želeo da govori o ostavi Radiše Uroševića. "Nemam šta da vam kažem, sve je objasnio moj zamenik u stranci Petar Petrović", rekao je Palma koji je pre dve nedelje, objašnjavajući zašto je Uroševića predložio za UO PTT-a, rekao da je razlog to što je „uspešan domaćin" koji ima završen „najjači fakultet - životni fakultet".

Stručnjaci smatraju da bi donošenje jasnih kriterijuma za izbor članova UO javnih preduzeća onemogućilo stranke da bez ikakve kontrole predlažu kandidate za UO. To bi sprečilo da se dešavaju slučajevi kao Urošević, jer upravni odbori treba da rade u interesu države i preduzeća, a ne partija.

Pratite specijal: NIS na berzi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.