Umro Tomas Perkins, osnivač Silicijumske doline

Izvor: B92, 10.Jun.2016, 20:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umro Tomas Perkins, osnivač Silicijumske doline

San Francisko -- Jedan od osnivača Silicijumske doline Tomas Perkins umro je u 84. godini u svom domu u Kaliforniji, saopštila je Kancelarija sudskog veštanaka u okrugu Marin.

Suosnivač finansijske kompanije "Klajner Perkins Kofild end Bajers", koji je preminuo u utorak, imao je veliku ulogu u vreme razvoja kompjutera i biotehnološke industrije, podseća Rojters.

Kompanija ja ulagala u neka od najvećih imena internet doba, kao što su "Gugl" i "Amazon".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Na meti kritike našao se 2014. godine zbog svoje kolumne u "Vol Strit Žurnalu" kada je uporedio, kako je rekao, "satanizaciju bogatih" pokreta "Okupirajmo Volstrit" sa nacističkim progonom Jevreja.

Kasnije se izvinio zbog te analogije, ali se kompanija "Klajner Perkins Kofild end Bajers" udaljila od njega.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.