Izvor: B92, 12.Apr.2015, 14:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UAE vam nude državljanstvo Barbuda
“Kupite vilu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) i dobićete državljanstvo Antigve i Barbuda”. Ovo nije satirična vest već prava reklama.
I zaista, ko kupi luksuznu nekretninu u Emiratima može dobiti državljanstvo male karipske države koja ima oko 90.000 stanovnika, prelepe plaže i tropsku klimu.
Ako se pitate zašto se na tržištu nekretnina u ponudi nalazi i državljanstvo druge države odgovor je jednostavan: stanovnici UAE smeju slobodno, bez viza, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da putuju u mali broj zemalja. Međutim sa pasošem Antigve i Barbuda mogu putovati u 132 države sveta, uključujući i Veliku Britaniju i Kanadu. Sa pasošem Emirata može se putovati u 77 zemalja.
Dakle sada stanovnik UAE koji za “samo” 1,4 miliona dirhama, odnosno 380.000 dolara, od građevinskog konzorcijuma Sweet Homes kupi vilu u emiratu Ajman dobija već pomenuto državljanstvo za sebe, supružnika ili suprugu, maloletnu decu i roditelje preko 65 godina starosti. U ponudi je za sada 1.500 vila.
Oni koji kupe nekretninu a sa njom i državljanstvo nisu obavezni da ikada kroče u malu karipsku turističku zemlju.




















