U prošloj godini 17.500 milionera

Izvor: B92, 03.Maj.2011, 03:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prošloj godini 17.500 "milionera"

Beograd -- U Srbiji je prošle godine oko 17.500 građana zaradilo više od 1.705.200 dinara i tako se svrstalo u red dinarskih milionera.

Nijednog žitelja koji se može pohvaliti izuzetnim prihodima, međutim, nema u čak 27 gradova i opština u Srbiji.

Spisak onih koji nemaju lokalnog milionera podudara se mahom sa listom mesta sa najnižim primanjima u zemlji.

Nijedna uplatnica poreza na dohodak neće biti uplaćena u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksincu, Beloj Palanci, Bojniku, Bosilegradu, Brusu, Crnoj Travi, Doljevcu, Kniću, Krupnju, Medveđi, Merošini, Mionici, Rači, Ražnju, Sjenici, Surdulici, Svrljigu, Trgovištu, Velikom Gradištu.

PROFESOR NAJBOGATIJI

Po podacima Poreske uprave, ubedljivo najveću zaradu u 2010. godini ostvario je profesor ekonomije iz Novog Sada. Zbir njegovih prošlogodišnjih primanja dostigao je čak 167 miliona dinara. Prate ga preduzetnik sa Vračara - 139 miliona i žitelj Savskog venca, nepoznatog zanimanja, koji je zaradio 82 miliona dinara.

Milionera, međutim, nema ni u Kostolcu, gradu koji je u martu bio prvi po prosečnim platama. Nema ih ni u Opovu, Sremskim Karlovcima, Ivanjici, Ljigu, Kovinu i Raškoj.

I Surčin se danas sa setom seća boljih dana kada je važio za najplaćeniju beogradsku opštinu. Danas je on jedina opština u prestonici u kojoj niko nije prijavio godišnji prihod veći od propisanog limita.

"Imali smo slučajeva da su ljudi prijavili godišnji prihod, iako ne prelaze limit i nemaju obavezu plaćanja poreza. Jedan tužilac sa juga zemlje je zaradio oko 1,6 miliona dinara, ali je insistirao da podnese poresku prijavu. Neće platiti porez, jer je prihod manji", kažu u Poreskoj upravi.

Broj obrađenih prijava nije i konačan spisak srpskih bogataša. Tek će naknadne kontrole utvrditi koliko je njih pokušalo da izbegne poreske obaveze.

"U toku je postupak kancelarijske kontrole. Unakrsno proveravamo podatke banaka i isplatilaca prihoda. Protiv onih koji nisu podneli prijavu biće podnete prekršajne, odnosno krivične prijave. Ukoliko je prihod značajno veći, preti im i desetostruki iznos poreza i krivična prijava", kažu poreznici.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Gradovi bez milionera

Izvor: Capital.ba, 03.Maj.2011

BEOGRAD, U Srbiji je prošle godine oko 17.500 građana zaradilo više od 1.705.200 dinara i tako se svrstalo u red dinarskih milionera. Nijednog žitelja koji se može pohvaliti izuzetnim prihodima, međutim, nema u čak 27 gradova i opština u Srbiji. Spisak onih koji nemaju lokalnog milionera podudara...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.