U ovim okolnostima nije normalno povećati plate

Izvor: B92, 19.Avg.2017, 15:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"U ovim okolnostima nije normalno povećati plate"

Trebinje -- Predsednica Vlade Republika Srpska Željka Cvijanović istakla je da je njen stav da nema povećanja plata u “Železnicama Republike Srpske”

Kako je istakla, treba obezbediti 230 miliona KM da bi se to preduzeće restrukturisalo finansijski, operativno, tehnički i u smislu kadrova.

Komenatrišući stav Uprave “Železnica” da bi povećanjem plata došlo do ušteda, Cvijanovićeva je u Trebinju rekla da ono što uprava “Železnica” tvrdi jeste da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su odlučili ili nameravaju da povećaju plate, ali da su uštede napravili tako što su neki ljudi izašli iz sistema, odnosno da su dobili otkaze i slično.

“Čula sam tvrdnju da oni mogu da uštede 30 odsto i ja ih pozdravljam u tome da to uštede, jer je to jako važno za održanje tog sistema. Mnogo će napora i tereta pasti na Vladu Republike Srpske. Ne samo što sada plaćamo sve dospele kredite nego smo apsolutno svesni da će najveći teret i u budućnosti pasti na budžet Srpske”, rekla je Cvijanovićeva.

Ona je dodala da u takvim okolnostima nije normalno da se ide na povećanje plata.

“Ako to znači da oni mogu da naprave ozbiljne uštede i pomognu restrukturisanju, a da prave neku kadrovsku slagalicu te vrste onda će to biti predmet razmatranja”, istakla je Cvijanovićeva i poručila da je njen stav da nema povećanja plata u tom preduzeću.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.