Trgovci skinuli kajmak, nafta pada

Izvor: B92, 17.Apr.2015, 09:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trgovci skinuli kajmak, nafta pada

Cene nafte su ponovo pale, nakon što su investitori pokupili profit od šestodnevnih dobitaka, a OPEK u martu povećo proizvodnju tog energenta.

Američka "laka" nafta (WTI) za isporuku u maju pojeftinila je na NJujorškoj berzi 43 centa, na 56,28 dolara, dok je nafta tipa "brent" za majsku isporuku u Londonu pojeftinila 48 centi, na 63,50 dolara, prenosi agencija Frans pres.

"Posle prošlonedeljnog održivog rasta u cenama WTI i brenta, trgovci sada prodaju zalihe, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što je uzrokovalo pritisak na današnje cene", izjavio je investicioni analitičar singapurske kompanije "Filip fjučers", Danijel Ang.

Prema njegovim rečima, dvanaestočlani naftni kartel OPEK, koji proizvodi trećinu svetske nafte, uvećao je u martu proizvodnju nafte za 810.000 barela dnevno, na prosečnih 30,79 miliona barela dnevno.

"Ovako visoka proizvodnja potvrđuje da je problem prekomernih globalnih zaliha još uvek prisutan", izjavio je Ang.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Trgovci ubrali profit, nafta pojeftinila

Izvor: Kamatica.com, 17.Apr.2015

Cene nafte su tokom današnjeg trgovanja u Aziji ponovo pale, nakon što su investitori pokupili profit od šestodnevnih dobitaka, a Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEK) u martu povećala proizvodnju tog energenta, naveli su analitičari..

Nastavak na Kamatica.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.