Tito bi bio ponosan: Radna akcija 1. maja

Izvor: B92, 13.Apr.2017, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tito bi bio ponosan: Radna akcija 1. maja

Čajetina -- Predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović pozvao je odbornike i građane da 1. maja učestvuju u dobrovoljnoj radnoj akciji za izgradnju gondole na Zlatiboru.

U saopštenju te opštine navodi se da je Stamatović na sednici lokalnog parlamenta rekao da će "Svesrpska moba" značiti odbranu državne imovine i realizaciju najveće investicije opštine Čajetina, koja se finansira iz sopstvenih sredstava.

"Čekajući institucije da reše pitanje prenosa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zemljišta na državu i izdavanje građevinske dozvole, ovo je sada jedini način da realizujemo našu investiciju", rekao je Stamatović.

Na sednici Skupštine opštine Čajetina usvojena je i Strategija ruralnog razvoja opštine od 2017. do 2021. godine, program zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta za ovu godinu, kao i program korišćenja sredstava budžetskog fonda za zaštitu životne sredine.

Doneta su tri rešenja o otuđenju zemljišta na osnovu ranije raspisanog javnog oglasa, kao i veći broj rešenja o otuđenju zemljišta po osnovu ispravke granica građevinskih parcela. Izvršene su izmene u Upravnom i Nadzornom odboru Turističke organizacije Zlatibor, kao i u Javnom preduzeću "Gold gondola" Zlatibor.

Skupština se saglasila sa odlukom o neangažovanju revizora radi izrade Izveštaja za završni račun budžeta opštine Čajetina za 2016. godinu, navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.