Izvor: B92, Beta, 05.Dec.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tigar otvorio fabriku gumene obuće
Pirot -- Korporacija "Tigar" otvorila je danas najveću i najsavremeniju fabriku gumene obuće u Evropi, u koju je uložila 17,6 miliona evra.
Investiciju su sufinansirali korporacija "Tigar" i nemački investicioni fond DEG, koji je za taj projekat odobrila dugoročni kredit od sedam miliona evra.
To je samo deo predviđene investicije od 32 miliona evra za kompletno opremanje fabrike "Tigar-3" , koja bi trebalo da bude realizovana do juna sledeće godine, kada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će biti dostignut kapacitet od četiri miliona pari gumene obuće godišnje.
Pirotski „Tigar" planira da za tri godine ostvari prihod od prodaje obuće od 75 miliona evra, koji će biti ostvaren uglavnom od izvoza, kaže predsednik "Tigra" Dragan Nikolić.
Nikolić je kazao da je ta investicija dokaz uspešne politike koju menadžment Tigra dugoročno sprovodi, a to je da se iz krize ne izlazi recesijom, već da nastoji da ima aktivnu ulogu.
"Prepoznali smo prostore na koje možemo da se borimo sada i ubuduće, smatramo da imamo dobru šansu da proizvodima uvećavamo udeo na tržištu gde smo prisutni sa različitim proizvodima", rekao je Nikolić.
Nikolić je naveo da ovaj projekat predstavlja izuzetno dobar primer zajedničkog delovanja kompanije, njenih vlasnika, zaposlenih i menadžmenta, države i fnansijskih institucija.
"Fabrika obuće proizvodi najsofisticiraniju gumenu obuću, sertifikovanu u zemljama EU i Kanade, namenjenu prevashodno izvozu ali i domaćem tržištu", rekao je on.
Predstavnik nemačke fianansijske organizacije DEG Huberrt Graf von Pletenberg je čestitao Tigru na odličnim rezultatima da se od starog napravi potpuno novi pogon.
Nova Tigrova fabrika gumene obuće
Izvor: EMportal, 05.Dec.2008
Korporacija Tigar pustila je u rad fabriku gumene obuće vrednu 17,6 miliona evra, koja će prema rečima generalnog direktora Dragana Nikolića, biti najveća i najsavremenija takva fabrika u Evropi.











