Izvor: B92, 16.Avg.2013, 17:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Telekom Austrija opet u trci za SBB
Beograd/Beč -- Telekom Austrija ponovo ulazi u trku za preuzimanje srpskog kablovskog operatera SBB, a moguća cena za preuzimanje je oko milijardu evra, navodi Blumberg.
Telekom Austrije je ponovo ušao u trku nakon što je prethodno ispao sa prve liste zainteresovanih kompanija.
Austrijski koncern moraće da proda deonice kako bi finansirao kupovinu SBB, što je ranije najavila uprava te kuće.
U trci za SBB-om se nalaze još "Providence Equity Partners Inc", "Cinven >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Advisers LLP" i "Altice Finco SA".
Altice namerava da preda ponudu u oktobru, dodaje Blumberg ukazujući da nijedan portparol pomenutih preduzeća nije želeo da komentariše ove informacije.
Telekom Austrija je prisutan na srpskom tržištu sa mobilnim operaterom VIP, a ima za cilj, otkupom SBB, da, kao i na drugim tržištima na kojima je prisutan, korisnicima ponudi objedinjenu uslugu, koja pored telefonije sadrži i kablovsku televiziju.
Tako i u Austriji, na domaćem tržištu, Telekom svojim klijentima nudi pakete koji sadrže fiksni, mobilni telefon, internet i kablovsku televiziju.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma
Telekom Austrija opet u trci za SBB
Izvor: B92, 16.Avg.2013
Beograd/Beč -- Telekom Austrija ponovo ulazi u trku za preuzimanje srpskog kablovskog operatera SBB, a moguća cena za preuzimanje je oko milijardu evra, navodi Blumberg...Telekom Austrije je ponovo ušao u trku nakon što je prethodno ispao sa prve liste zainteresovanih kompanija...Austrijski koncern...
Telekom Austrija opet u trci za kupovinu SBB-a
Izvor: Kamatica.com, 16.Avg.2013
Telekom Austrija ponovo ulazi u trku za preuzimanje srpskog kablovskog operatera SBB, a moguća cena za preuzimanje je oko milijardu evra, navodi Blumberg..






