Izvor: B92, 17.Apr.2014, 21:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Švajcarska opterećena carinama
Moskva -- Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da je moguće da je on glavni objekat ekonomskih sankcija koje su SAD uvele Rusiji zbog Krima.
"Verovatno da postoji pokušaj da ja postanem glavni objekat sankcija", rekao je Putin u 12. po redu godišnjem razgovoru sa građanima.
Odgovarajući na pitanje o uvođenju sankcija biznismenima Genadiju Timčenku, braći Arkadiju i Borisu Rotengbergu, on je kazao :"To su moji dobri drugovi, prijatelji. Zarađivali su svoj kapital >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << još pre našeg poznanstva".
Po njegovim rečima, oni nemaju nikakve veze sa Krimom, i o događajima na Krimu saznali su iz medija. Naveo je da se Timčenko, kome su blokirani računi u Americi, bavio biznisom još od početka 90-ih godina.
Timčenko je na spisku najbogatijih ljudi Forbsa (Forbes) na 61. mestu, sa 15,3 milijardi dolara imovine, zarađenih pre svega prodajom ruske nafte.












