Izvor: B92, 27.Jan.2016, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Švajcarci traže srpski startap, hoće da ulože
Beograd -- Švajcarska softverska kompanija Netcetera u potrazi je za perspektivnim startap kompanijama iz Srbije, Slovenije, Hrvatske i Makedonije, saopštava kompanija.
Kompanija planira da realizuje do pet investicija ove godine i da nastavi sličnim tempom da investira i narednih nekoliko godina.
Startap kompanije mogu da očekuju ne samo finansijsku podršku, već i druge resurse, kao što su stručnost i pristup tržištu, koje kompanije kakva je Netcetera mogu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ponude, navodi se u saopštenju.
"Vidimo mnogo potencijala na tržištu i spremni smo da ulažemo i da proširimo naš domet. Već smo dobro upoznati sa regionom, jer smo u proteklom periodu ovde investirali. U prilog tome svedoči naša važna lokacija u Makedoniji sa 130 zaposlenih. Čvrsto verujemo da u ovom regionu ima izvanrednih talenata i želimo da podržimo perspektivne startap kompanije", kaže Andrej Vckovski, generalni direktor Netcetere.
Kompanija planira da ulaže u startapove koji su aktivni u industrijama u kojima ona posluje, kao što su finansijske tehnologije, povezano zdravstvo, tehnologija prevoza, digitalno preduzetništvo, veb-aplikacije i softver za medije i zabavu, kao i sprovođenje zakona.
Zainteresovane startap kompanije mogu da pronađu više informacija i podatke za kontakt na zvaničnoj veb-stranici kompanije.
Netcetera je jedan od lidera na tržištu finansijskih tehnologija u Švajcarskoj i susednim zemljama, koji pruža softverska rešenja i za razne druge industrije. Ova kompanija je u proteklom periodu realizovala uspešne investicije u švajcarske startap kompanije, kao što su D1 Solutions i Braingroup, navodi se u saopštenju.












