Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Jun.2012, 10:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stručnjaci o državi kao menadžeru
BEOGRAD -
Srpska asocijacija menadžera (SAM) organizuje danas u Beogradu Veliki forum na temu "Država kao menadžer", na kome će stručnjaci i poslovni ljudi nastojati da daju odgovor kako bi država trebala da funkcioniše u odnosu sa privredom i u kreiranju ekonomske politike.
Izvršna direktorka te asocijacije Maja Piščević je tim povodom Tanjugu rekla da je u pitanju veoma važna tema zato što SAM želi da budu razmenenjeni stavovi o javnim preduzećima, o primerima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dobre i loše prakse učešća države u tim kompanijama i značaju kvalitetnog upravljanja u ovoj oblasti poslovanja.
"Ovaj forum posebno je znacajan jer se dešava u periodu iščekivanja formiranja nove vlade i pre svega smo hteli da pokažemo da smo aktivni, da ne čekamo da se nešto desi, već pokušavamo da nekim kvalitetnim doprinosima pomognemo vladi da čim bude formirana, što pre počne da radi i da donosi rezultate", naglasila je izvršna direktorka SAM.
Piščević je primetila da će učesnici Foruma, između ostalog, pokusati da dođu do odgovora "gde država treba da se umeša i na koji način, a koje stvari treba da budu prepuštene tržištu, jer ih ono bolje reguliše"
Namera je, po Piščevićevoj, da na osnovu rasprave na Forumu bude napisan dokument koji će biti dostavljen Vladi, kako bi mogla da ga koristi u prvim danima posle formiranja.
Moderator skupa će biti predsednik Centra za liberalno-demokratske studije (CLDS) Boris Begović, a među učesnicima su Kori Udovički, predsednica Centra za visoke ekonomske studije (CEVES), generalni direktor Poljoprivrednog kombinata Beograd Rajko Mandić, generalni direktor kompanije SBB Dragica Pilipović-Šafi, kao i Dragan Karanović iz Advokatske kancelarije Karanović i Nikolić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





