Izvor: B92, 23.Feb.2009, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Start ap" kredit nada za biznis

Požega -- U jeku ekonomske krize takozvani "start ap" krediti postali su spas za one koji imaju dobar biznis plan, ali nemaju novca za početak rada.

Preduzeće "Sarateks" iz Arilja, zahvaljujuću tom kreditu, trenutno zapošljava dvadesetak radnika, a dve menadžerke iako još uvek studentkinje, dosadašnjim radom obezbedile su plasman svojih proizvoda na domaće i strano tržište.

Đorđe Sarić, direktor u tom preduzeću, sigurno je jedan od najmlađih direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Srbiji, koji je zahvaljujući start up kreditu ostvario svoj poslovni san. Nakon nabavke opreme, ni sam nije slutio da će dve godine kasnije broj zaposlenih biti udvostručen, zbog obima posla.

Đorđe kaže da je ovo porodično preduzeće obezbedilo svoje mesto u oštroj konkurenciji, zahvaljujući originalnim idejama, za koje su zadužene njegove sestre.

Jasmina Sarić, koja studira na Ekonomskom fakultetu, smatra da je pored knjiškog znanja, neophodna praksa, koju upravo stiče u porodičnom preduzeću.

Inspiracija za originalne modele dolazi i kroz posete sajmovima, ali i stalnim praćenjem savremenih trendova.

Nezaobilazno pitanje je ekonomska kriza. Sarići kažu da za sada od nje ne strepe, ali dodaju da je i njima neophodna stabilnost na tržištu.

Zahvaljujući privrednoj komori Srbije, za proizvode "Sarateksa" su se zainteresovali Nemci, tako da se priprema i izvozni program. Međutim, vlasnici tog preduzeća kažu da domaćem tržištu i tržištu u okolnim zemljama pridaju podjednak značaj.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.