Izvor: Danas, 01.Jun.2010, 21:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Standard neće više brzo rasti
Sunovrat dinara u poslednjih nekoliko meseci ove godine, kao i slična situacija početkom i krajem prethodne, kod mnogih građana je pobudio strah od inflatornog talasa i pada životnog standarda kakav većina još pamti iz prošlosti. Međutim, iako građani i dalje na kurs gledaju kao na osnovni pokazatelj blagostanja, statistika pokazuje da i pored oštrog slabljenja dinara u odnosu na evro, građani imaju više novca i bolje žive.
Živimo bolje nego ranijih godina?
Izvor: B92, 02.Jun.2010, 02:25
Beograd -- Statistika pokazuje da i pored oštrog slabljenja dinara u odnosu na evro, građani imaju više novca i bolje žive nego ranije...Prosečna plata u poslednjih devet godina učetvorostručena u evrima..Ali i to što se sada živi bolje nego početkom ovog milenijuma ne znači da se živi dobro....









