Srpski Metro dobio sertifikat HACCP

Izvor: B92, 07.Avg.2008, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski Metro dobio sertifikat HACCP

Beograd -- Trgovinski lanac Metro keš end keri (Cash & Carry) u Srbiji dobio je sertifikat za kvalitet HACCP.

Metro u Srbiji je taj međunarodni sertifikat, koji potvrđuje zdravstvenu ispravnost proizvoda i njihovu maksimalnu kontrolu, dobio 28. jula, navodi se u saopštenju te grupe, koja je podsetila da se prema konceptu HACCP posluje u svih 600 distributivnih centara širom sveta.

HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) je vrlo efikasan sistem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << principa i metodologija koji, po standardima Evropske unije,

obezbeđuje visok kvalitet i ograničava rizik da neispravni proizvodi ili oni koji predstavljaju rizik po zdravlje, mogu da se nađu u prodaji.

Sertifikovanje je izvršila ovlašćena internacionalna kompanija Kvaliti austrija (Quality Austria), članica međunarodnog udruženja sertifikacionih tela Ikunet (IQNet).

Metro je poslovanje u Srbiji započeo 2005. godine i ima pet distributivnih centara u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu.

U Srbiji, kako je istaknuto, ta kompanija sarađuje sa više od hiljadu dobavljača i proizvođača i u svojim objektima nudi više od 25 hiljada različitih proizvoda, od čega 80 odsto domaćih proizvođača.

Metro keš end keri, u sastavu trgovačke kompanije Metro grupa, posluje u 29 zemalja i ima 100 hiljada zaposlenih, a prošle godine postigao je prodaju od 31,7 milijardi evra.

Metro grupa je prošle godine imala promet od 64,3 milijardi evra, ima više od 280 hiljada radnika i posluje u oko 2.200 zemalja u 31 zemlji.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

METRO Cash Carry u Srbiji dobio medjunarodni HACCP sertifikat

Izvor: Economy.rs, 07.Avg.2008

Svetski lider u trgovini na veliko, kompanija METRO Cash Carry, je 28. jula dobila HACCP sertifikat u Srbiji.

Nastavak na Economy.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.