Izvor: GdeInvestirati.com, 06.Nov.2014, 14:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbima zabranjen rad na kruzerima
BEOGRAD - Veliki broj mladih ljudi iz regiona odlazi "trbuhom za kruhom", a često se odlučuju i na rad na svetskim kruzerima kako bi zaradili nešto novca ili uštedeli.
Međutim, sada omladina više neće imati tu mogućnost jer su svetske kompanije zabranile građanima Srbije i građanima još nekoliko zemalja rad na brodovima Royal Caribbean.
Kompanija "Royal Caribbean" donela je odluku da do daljeg neće primati radnike iz Srbije, BiH, Makedonije, Turske, >> Pročitaj celu vest na sajtu GdeInvestirati.com << Slovačke, Albanije, Italije, Kazahstana i Afrike, potvrđeno je za Klix.ba u agenciji "Employment Power", koja je zastupnik i "Royal Caribbean"-a za područje BiH.
“Radnici iz BiH koji su radili na kruzerima preko nas nisu prevaranti, niti su išli na bolovanje ili nešto slično. Te informacije su povučene iz nekakvih forumskih i naših tipičnih balkanskih naklapanja, da u svemu tražimo nekakav razlog za zaveru i protiv nas samih. Reč je o orijentaciji kompanije u jednoj vrhunskoj usluzi prema svojim gostima, a na osnovu istraživanja provedenih na svim svojim brodovima proteklih godina. Imaju neki razlog tamo da jedan određeni deo nacionalnosti koje rade na određenim pozicijama smanje ili povećaju i zato se to dogodilo”, rekao je za Klix.ba Siniša Golac, direktor predstavništva "Employment Powera" za balkansku regiju.
Golac je istakao kako "Employment Power" agencija vrši istraživanje tržišta te je proveravao kvalitet svih kandidata koje su slali na brodove, tako da nezadovoljstvu nema mesta.
Otkaz su dobili i kandidati koji su prošli potrebne procedure i testove za primanja, te su samo čekali poziv kada treba da se ukrcaju na kruzere. U pismu-otkazu navode kako će kandidatima nadoknaditi sve troškove putovanja, vize i lekarskog uverenja.
“Sa žaljenjem vas informišemo da u ovom trenutku nećemo biti u mogućnosti da vam ponudimo poziciju na kruzerima "Royal Caribbean". Razumemo da je ova odluka možda razočaravajuća i izvinjavamo se na neugodnosti koju smo prouzrokovali. Ova odluka je napravljena kao rezultat poslovnih potreba, nove strategije i mi se moramo prilagoditi. To nije nikakva negativna refleksija na vas lično, to je čista poslovna odluka”, piše u pismu "Royal Carribbeana Cruisese"-a.
Nastavak na GdeInvestirati.com...
Srbima i Bosancima zabranjen rad na kruzerima. Evo i zašto
Izvor: Blic, 06.Nov.2014
Zbog lažnog povređivanja na brodovima i “iznuđivanja” novca od kompanija, Srbima je zabranjen rad na nekoliko kruzera širom sveta...- Srbi koji su lenštine i ne žele da rade već da dođu do hleba bez motike dosetili su se da tuže kompaniju za lažne povrede na radu, ukočene kičme, išijase,...












