Srbija među 10 izvoznika kukuruza

Izvor: B92, 03.Sep.2010, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija među 10 izvoznika kukuruza

Zemun Polje -- Procenuje se da će ukupan rod kukuruza ove godine u Srbiji iznositi više od šest miliona tona, što je količina koja zadovoljava sve domaće potrebe.

Ta količina ostavlja i značajne mogućnosti izvoza, izjavio je direktor Instituta za kukuruz Zemun polje Milosav Babić.

Očekuje se da će prosečan prinos kukuruza, koji je prema procenama stručnjaka tog institituta, u Srbiji zasejan na površini od oko 1,1 milion hektara, ove godine biti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veći od pet tona po hektaru, kazao je Babić.

Procena je da bi na strana tržišta moglo biti plasirano 1,5 miliona tona te ratarske kulture, što bi "bila značajna stavka za bilans zemlje, a Srbiju bi svrstalo među 10 najvećih izvoznika zrna kukuruza na svetu", kazao je on.

Pratite specijal: NIS na berzi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.