Izvor: Mondo, 12.Feb.2013, 14:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbi prave IT platforme za SAD
Saradnja srpske i američke IT kompanije omogućiće otvaranje novih radnih mesta.
Srpska kompanija za informatički inženjering i menadžment konsalting, M&I Sistems (M&I Systems Co.Group), potpisala je ugovor o dugoročnom strateškom razvoju proizvoda za američku kompaniju Lajtspid (Lightspeed).
Kako se navodi u saopšenju, tehnološka kuća iz Njujorka razvila je naprednu platformu za on-lajn trgovinu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << akcijama i hartijama od vrednosti, kao i za hedž fondove i procenu rizika.
Generalni direktor kompanije M&I Sistems, Vladan Balaban je kazao da takozvani "institucionalni razvoj", koji bi Lajtspid mogao da izmesti u Srbiju, predstavlja znatno više od klasičnog autsorsinga.
"Želja nam je i cilj da američka kompanija izmesti celokupan institucionalni razvoj u Srbiju, gde bi koristila naša znanja i iskustva, alate, programere i konsultante", kazao je Balaban.
Prema njegovim rečima, takav poslovni aranžman sa sobom nosi dosta toga - od otvaranja novih radnih mesta, pa sve do velikog izvoznog potencijala.
Kako je kazao, sve više kompanija se odlučuje za autsorsing IT usluga, jer to omogućava smanjenje troškova i optimizaciju poslovanja, veću produktivnost zaposlenih i firme u celini, fokusiranje na primarnu delatnost organizacije, kao i inovativni pristup novim znanjima i veću konkurentnost na tržištu.
"Mnoge softverske ili konsultantske kompanije, zainteresovane za IT autsorsing, kao i organizacije koje traže veb ili biznis aplikacije koje doprinose povećanju efikasnosti i profita, koriste usluge kompanije M&I Sistems", dodao je Balaban.
(Tanjug Foto Ilistracija Guliver Getty Thinkstock)
MI sistems saradjuje sa američkom kompanijom
Izvor: Beta, 12.Feb.2013
NOVI SAD, 12. februara 2013. (Beta) - Srpska kompanija za infomatički inženjering MI sistems (M&I Systems) saopštila je u utorak da je potpisala ugovor o dugoročnom strateškom razvoju softverskih proizvoda za ..
Saradnja domaće i američke IT kompanije
Izvor: Akter, 12.Feb.2013
Srpska IT kompanija M&I Sistems, potpisala je ugovor o dugoročnom strateškom razvoju proizvoda za američku kompaniju Lajtspid
M&I Systems sarađuje sa američkom kompanijom
Izvor: Advertiser-Serbia.com, 13.Feb.2013, 10:53
ADVERTISER-SERBIA.COM / NOVI SAD - Srpska kompanija za infomatički inženjering MI sistems saopštila je u utorak da je potpisala ugovor o dugoročnom strateškom razvoju softverskih proizvoda za američku kompaniju Lightspeed >>> (Ključne reči: generalni direktor MI sistems Vladan Balaban; Lajtspid;...








