Španija: Minimalac povećan na 900 evra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Okt.2018, 12:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španija: Minimalac povećan na 900 evra

Španska manjinska socijalistička vlada dogovorila je sa levičarskom strankom Podemos povećanje minimalne zarade i podizanje poreza za bogate, što je važan korak ka usvajanju budžeta za 2019. godinu.  

Minimalna mesečna zarada biće povećana na 900 evra sa aktuelnih 736 evra, ako budžetski plan za narednu godinu bude usvojen, prenosi agencija AP.

Takođe je planirano povećanje poreza na primanja i imovinu bogatih porodica, kao i davanje nadležnosti lokalnim vladama da regulišu tržište iznajmljivanja nekretnina.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.