Smeneti izvršne direktore Železnica

Izvor: B92, 21.Sep.2014, 10:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smeneti izvršne direktore Železnica

Vlada Srbije usvojila je zaključak kojim se predlaže skupštini "Železnica Srbije" da razreši dužnosti izvršne direktore i članove Odbora direktora.

Predložena je smena Svetozara Čapina i Predraga Jankovića.

Kako se navodi u saopštenju iz kabineta potpredsednice Vlade i ministarke gradjevine, saobraćaja i infrastrukture Zorane Mihajlović, direktan, ali ne i jedini razlog zbog kojeg je zatražena smena dvojice direktora je jučerašnja odluka Odbora direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Železnica Srbije" da raspuste Projektni tim i Radnu grupu za pregovore o realizaciji ruskog kredita za rehabilitaciju srpskih pruga vrednog 800 miliona dolara.

"Ministarstvo gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture učiniće sve da se 'Železnice Srbije' koje su zadužene za realizaciju infrastrukturnih projekata vrednih 1,2 milijarde evra, što pre reformišu i poveća efikasnost u realizaciji projekata", dodaje se navodi se u saopštenju iz kabineta potpredsednice Vlade Srbije.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.