Slovenci se ponašali kao Švajcarci

Izvor: B92, 30.Dec.2011, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenci se ponašali kao Švajcarci

Ljubljana -- Jože Colarič, predsednik Uprave Krke kaže da je kriza u Sloveniji počela pre dve decenije - "kada su se osećali kao socijalna Švajcarska".

On kaže da su Sloveniju minuli uspesi uspavali. Za razliku od prognoza koje ima za Sloveniju, njegove prognoze vezano za kompaniju koju vodi za iduću godinu su puno optimističnije.

Upitan kakva godina čeka Krku, on je list izjavio da 2012. čekaju u optimističnom raspoloženju. Krka planira da prihode poveća za šest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posto u odnosu na 2011.

Na pitanje kakva godina očekuje Sloveniju, on je odgovorio da je danas vrlo popularno govoriti o očekivanjima od nove vlade.

"Čovek se prvo mora zapitati šta je učinio sam za sebe, za svoje klijente, deoničare, zaposlene. Tek nakon toga možeš nešto poželeti od vlade", kazao je Colarič.

Kao najveći problem Slovenaca ističe taj da "uvek očekuju da će neko napraviti nešto umesto njih".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.