Izvor: Beta, 09.Dec.2014, 14:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sledeće godine rast bruto domaćeg proizvoda
BEOGRAD, 9. decembra 2014. (Beta) - Vlada Srbije će nastaviti reforme i sledeće godine očekuje se rast bruto domaćeg proizvoda, izjavio je u utorak premijer Aleksandar Vučić.
On je na konferenciji Američke privredne komore u Srbiji rekao da je pred Vladom mnogo posla koji se tiče poboljšanja investicionog ambijenta, reformi u katastru, poreskom sistemu i sistemu taksi.
"Ono čcemu ćemo se posvetiti 2015, 2016. i 2017. godine biće rast privrede, industrije i poljoprivrede, >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << ali i uticaju na gradjane da shvate da je budućnost u privatnom sektoru, a ne u uhlebljenju u javni sektor", rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima, zahvaljujući reformama krajem 2016. i početkom 2017. trebalo da bude preokrenut trend javnog duga, odnosno da on počne da se smanjuje.
Vučić je rekao i da će Vlada sledeće godine morati da se posveti lokalnim samoupravama koji imaju velke deficite budžeta.






