Škundrić: Jeftiniji gas u 2010.

Izvor: B92, Tanjug, 15.Dec.2009, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Škundrić: Jeftiniji gas u 2010.

Petar Škundrić (FoNet, arhiva)

Beograd -- Ministar energetike Petar Škundrić očekuje da će gas za domaćinstva pojeftiniti za oko 10 odsto u narednoj godini.

Ministar ipak navodi da tek treba da se urade analize kako bi se utvrdilo za koliko gas treba tačno da pojeftini. Kada je u pitanju najavljeno poskupljenje struje za oko 10 odsto u narednoj godini, Škundrić je rekao da će pril donošenju odluke o tom poskupljenjuju biti uzeta u obzir celokupna makroekonomska >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << situacija u zemlji, stopa privrednog rasta i posebno stopa industrijske proizvodnje.

Škundrić je napomenuo da će o eventualnom drugom poskupljenju struje, u troku 2010. godine, odlučivati Vlada Srbije na osnovu ozbiljnih analiza ukupnih privrednih kretanja u zemlji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.