Izvor: Akter, 12.Jun.2015, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikat: Preispitati poskupljenje struje
Savez samostalnih sindikata Srbije (SSSS) zatražio je danas od Vlade Srbije da hitno preispita najavljeno poskupljenje struje i preduzme mere za zaštitu socijalno ugroženih građana
Kako se ističe u saopštenju najveće dpmaće sindikalne centrale, Vladin argument da je cena struje u Srbiji među najnižim u ovom delu Evrope neprihvatljiv je, imajući u vidu niske zarade zaposlenih i njihovo neredovno isplaćivanje.
Prema SSSS, poskupljenje struje neminovno će dovesti >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << do rasta i ostalih cena, u prvom redu cena osnovnih životnih namirnica, prevoza, komunalnih usluga, energenata i drugih proizvoda široke potrošnje, a što će dovesti do dodatnog osiromašenja najširih slojeva stanovništva.
"Najoštrije protestujemo zbog dosadašnjeg urušavanja ionako teškog materijalnog i socijalnog položaja zaposlenih i ostalih građana Srbije, nastavljenog i tokom 2015. godine. Očito je da kreatorima ekonomske politike nije dovoljno da se samo smanje plate i penzije, već da se građani dodatno udare po džepu najavljenim poskupljenjem struje za 12 odsto", navodi se u saopštenju SSSS.
dodaje se da bi Vlada Srbije kada predlaže povećanje cena struje trebalo da ima u vidu i neophodnost donošenja mera za povećanje energetske efikasnosti koja je neprihvatljivo niska.
Vlada Srbije je juče najavila da će struja od 1. avgusta poskupeti za 12 odsto za domaćinstva.
Ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić je, obtazlažući tu odluku, istakao da će i posle poskupljenja "struja Srbiji i dalje biti ubedljivo najjeftinija u Evropi".
SSSS: Preispitajte poskupljenje struje
Izvor: B92, 12.Jun.2015
Savez samostalnih sindikata Srbije zatražio je od Vlade Srbije da hitno preispita najavljeno poskupljenje struje i preduzme mere za zaštitu socijalno ugroženih...Kako se ističe u saopštenju najveće domaće sindikalne centrale, vladin argument da je cena struje u Srbiji među najnižim u ovom delu...












