Rusija u STO do kraja godine

Izvor: S media, 18.Jun.2011, 14:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija u STO do kraja godine

Rusija smatra da je njeno pristupanje Svetskoj trgovinskoj organizaciji realno moguće u 2011. godini, "ukoliko ponovo ne krenu političke igre". Razlog zašto Rusija ne žuri da udje u tu organizaciju je što se od nje traži mnogo ustupaka.

Ruski predsednik Dmitrij Medvedev je istakao da je Rusija odavno spremna za učlanjenje u STO i više od mnogih drugih zemalja, i velikih i malih, ali se od Rusije zahteva neprimereno mnogo ustupaka.

"Takav prilaz >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je neprihvatljiv i Rusija nikada neće pristati na otvoreno nepovoljna rešenja. Ukoliko naši partneri nisu spremni za pravičan pristup Rusije u međunarodne organizacije, biće to loš scenario. Pojedini politički ili ekonomski interesi ne bi smeli da sprečavaju naš uspešan razvoj", rekao je predsednik Rusije.

Šoškić: Inflacija je u padu

Barozo: Rusija ulazi u STO do kraja godine

Narod ište pare, a Kosovo je večna tema

Pomoćnik ruskog predsednika Arkadij Dvorkovič je takođe izjavio da Rusija planira pristupanje Svetskoj trgovinskoj organizaciji do kraja ove godine, ali da pre nego što se to desi neće odstupati od nekih normativa koji su u suprotnosti sa propisima organizacije.

On je istakao da je dugotrajan proces pristupanja rezultiralo odlukama koje nisu u skladu sa propisima STO.

"Ne želimo da poništavamo odluke dok ne budemo članica. Imamo obaveze prema investitorima i ugovore", rekao je Dvorkovič i dodao da Rusija neće imati trenutne koristi od učlanjenja u STO.

"Osnovni efekat biće mogućnost poslovanja po zajedničkim principima. Tada će investitori znati da se u Rusiji posluje po istim standardima kao i svuda u svetu", zaključio je Dvorkovič.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Medvedev: Rusija u STO do kraja ove godine

Izvor: Economy.rs, 18.Jun.2011

Rusija smatra da je njeno pristupanje Svetskoj trgovinskoj organizaciji (STO) realno moguće u 2011. godini, "ukoliko ponovo ne krenu političke igre", rekao je danas ruski predsednik Dmitrij Medvedev.

Nastavak na Economy.rs...

Rusija u STO do kraja godine

Izvor: TrazimKredit.com, 19.Jun.2011, 09:15

SANKT PETERBURG, Rusija smatra da je njeno pristupanje Svjetskoj trgovinskoj organizaciji (STO) realno moguće u 2011. godini, “ukoliko ponovo ne krenu političke igre”.

Nastavak na TrazimKredit.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.