Rusi na proleće o zajmu Železnici

Izvor: B92, 29.Dec.2010, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusi na proleće o zajmu Železnici

Beograd -- Da li će Železnice Srbije dobiti kredit od Rusije u iznosu od 800 miliona dolara za projekte, znaće se tek na proleće.

Prema zvaničnim informacijama, Saobraćajni institut CIP dobio je nalog da do 1. marta kompletira idejne projekte za završetak beogradskog železničkog čvora, izgradnju pruge Valjevo - Loznica i obnovu barske pruge od Beograda do Vrbnice.

Tek kada se projektna dokumentacija sa specifikacijom radova i predračunom dostavi ruskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strani, može se očekivati odgovor.

Međutim, kako Novosti saznaju, pitanje je da li će projektna dokumentacija biti završena u ovom roku, jer ugovor između Železnica i CIP još nije ni potpisan.

Po rečima Dejana Lasice, pomoćnika ministra infrastrukture, za tehnički deo kreditnog aranžmana nadležni su resorno ministarstvo i Železnice Srbije dok o finansijskom delu, odnosno uslovima zajma za železničku infrastrukturu pregovara Ministarstvo finansija.

Kada Rusima bude dostavljena projektna dokumentacija, u Ministarstvu infrastrukture očekuju da će ubrzo stići i odgovor da li su ruske firme uopšte zainteresovane za realizaciju projekata na srpskoj železničkoj mreži.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.