Rudari iz Nikšića ponovo protestuju

Izvor: S media, 17.Feb.2010, 11:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rudari iz Nikšića ponovo protestuju

Grupa rudara Rudnika boksita kod Nikšića ponovo je, tokom prošle noći, sišla u rudničku jamu, u mestu Biočki stan, radi protesta zbog toga što svim radnicima nije isplaćena otpremnina i još neke naknade.

Ranije dogovoreni rok za isplatu bio je 15. februar, ali je juče na protestnom skupu ispred upravne zgrade Rudnika boksita u Nikšiću bilo dogovoreno da se protest radikalizuje u petak ako se do tada ne okonča isplata.

Predsednik sindikata Rudnika bokšita >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Ratko Radulović nije danas mogao da potvrdi vest Radija Crne Gore da je grupa rudara sišla u rudničku jamu, ali je rekao da "to može biti grupa od 20-ak ljudi koji u tome imaju neki svoj lični interes".

Medju onima koji protestuju, prema rečima Radulovića, ima i penzionera i onih koji su otpremninu već primili.

Radulović je rekao da je do sada 600 radnika Rudnika boksita primilo otpremninu i da je ostalo još "pedesetak". "I to je sve", dodao je Radulović koji je najavio da će proizvodnja u Rudniku boksita početi za nedelju dana.

Rudari su krajem decembra 2009. godine i prvih dana januara štrajkovali tako što su sišili u rudničku jamu, nakon čega je postignut dogovor o ispunjenju njihovih zahteva. Štrajkači se pozivaju na garanciju premijera Mila Djukanovića o isplati zaostalih plata i otpremnina.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.