Regionalni sajam privrede u Staroj Pazovi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Okt.2017, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Regionalni sajam privrede u Staroj Pazovi

Na kompleksu pazovačkih bazena danas je počeo dvodnevni 11. Regionalni sajam privrede, uz učešće preko 150 izlagača iz Srbije i zemalja iz okruženja sa nekoliko hiljada svojih proizvoda.

Otvarajući Sajam, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijlna pitanja Zoran Đorđević je istakao da su ovakvi sajmovi značajni iz apsekta da svaki region i cela Srbija postanu vidljivi na mapi sveta i da je stopa nezaposlenosti u Srbiji danas najniža do sada, svega 11,8 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
U Sremu se za poslednjih pet godina stopa nezaposlenosti smanjila za čak 40 odsto, istakao je Zoran Vujović, potpredsednik Privredne komore Srbije.

Zahvaljujući Regionalnom sajmu privrede dolaze novi investitori i Opština Stara Pazova može da se pohvali činjenicom da je broj zaposlenih, koji je 2012.godine iznosio 9.400, danas poratao na 19.000, naglasio je predsednik opštine Stara Pazova Đorđe Radinović.

Više od 400 ljudi zaposlenje će naći i ove godine na Sajmu zapošljavanja, koji će biti održan drugog dana Regionalnog sajma privrede.

Za posetioce sajma lokalna samouprava je obezbedila besplatan autobuski prevoz na svakih sat vremena, a radno vreme sajma oba dana je od 10 do 19 časova.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.