Izvor: B92, 14.Avg.2015, 13:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rast u evrozoni blago usporen
Privredni rast u evrozoni blago je usporen u drugom tromesečju, pošto je ostvaren rast od 0,3 odsto, dok je u prvom bio 0,4, saopštio je Eurostat.
Smanjenje privrednog rasta se uglavnom očekivalo na finansijskim tržištima, navodi agencija Asošiejtid pres.
Rast u evrozoni predvodi njena največa privreda, Nemačka, sa 0,4 odsto, ali je u Francuskoj, drugoj po snazi, ostvaren nulti rast. Španija i Grčka su ostvarile dobre rezultate s rastom od jedan odsto i 0,8 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odsto, do je u Italiji i Holandiji bio priličlno nizak - 0,2 i 0,1 odsto.
U Finskoj je nastavljena recesija s padom BDP-a od 0,4 odsto što pruža malo nade da će se zemlja sledeće godine vratit rastu, budući da je 2012. i 2013. zabeležen pad, dok je prošle godine privreda finske stagnirala, navodi AFP.











