Izvor: B92, 30.Okt.2013, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnici Želvoza drže most u blokadi
Smederevo -- Radnici smederevske fabrike železničkih vozila Želvoz u restruktuiranju i dalje blokiraju most na Dunavu koji spaja centralnu Srbiju s Vojvodinom.
Štrakjkači kažu da neće prekinuti blokadu pre razgovora sa predstavnicima vlade, rekao je glavni poverenik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata u toj fabrici Dragan Milijašević.
On je za agenciju Beta kazao da je prelaz preko mosta moguć jedino pešacima ili ako su u vozilu mala deca ili bolesni. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Sa obe strane mosta su dugačke kolone kamiona.
Milijašević je s nekoliko saradnika jutros bio na razgovoru kod gradonačelnice Smedereva Jasne Avramović.
Gradonačelnica je sugerirala da radnici "pokažu dobru volju" i povuku se s mosta, posle čega bi, kako je navela, prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić razgovarao s njima.
Milijašević je naveo da je razgovarao jutros sa sindikalnim vođama pribojskog FAP-a, sa kojima je redovno u telefonskom kontaktu, koji su blokirali prugu Beograd-Bar.
Sindikalisti FAP-a preneli su Milijaševiću da im je rečeno da je pregovor s Vladom u njihovom slučaju moguć samo posle deblokade pruge.
Milijašević je ocenio da je "scenario" isti, i rekao da "nema govora" da se most na Dunavu deblokira pre pregovora.
Posle razgovora s gradonačelnicom, Milijašević je pozvan sa saradnicima na razgovor u policiji u Smederevu.
Radnici Želvoza drže most u blokadi
Izvor: Akter, 30.Okt.2013
Radnici smederevske fabrike železničkih vozila "Želvoz" u restrukturiranju i dalje blokiraju most na Dunavu koji spaja centralnu Srbiju s Vojvodinom
Radnici Želvoza blokirali most na Dunavu
Izvor: Danas, 30.Okt.2013
Radnici smederevske fabrike železničkih vozila Želvoz u restrukturiranju juče su nastavili blokadu mosta na Dunavu koji spaja centralnu Srbiju s Vojvodinom. Štrajkači, koji su poslednju platu primili za april, preko mosta puštaju samo pešake i vozila sa malom decom ili bolesnima.











