Radnici VW ne smeju platiti cenu

Izvor: B92, 08.Okt.2015, 16:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Radnici VW ne smeju platiti cenu"

Nemački vicekancelar Zigmar Gabrijel podržao je radnike Folksvagena i zatražio od te kompanije da otkloni skandal s varanjem na merenjima izduvnih gasova.

Gabrijel, koji je takođe nemački ministar privrede, učestovao je na sastanku u Volfsburgu predstavnika radnika Folksvagena, dok ta kompanija pokušava da utvrdi ko je odgovoran za ugradnju softvera u automobile koji su omogućili varanje na testovima.

"Mislim da je važno poslati poruku da, na kraju, zaposleni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne smeju platiti cenu... kriminalnog ponašanja rukovodilaca", rekao je Gabrijel u sedištu Folksvagena u Volfsburgu.

On je istakao da Folksvagen mora raščistiti skandal ofanzivnim pristupom. "Što defanzivnije pristupi tome, to će biti teže", rekao je Gabrijel.

Posle izbijanja skandala u SAD, dugogodišnji direktor Folksvagena Martin Vinterkorn je smenjen, dok su suspendovane četiri osobe, od kojih su troje rukovodioci nadležni za razvijanje motora. Folksvagen je takođe angažovao američku pravnu firmu Džons Dej da sprovede istragu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.