Radio televizija Vranje u rukama zaposlenih

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Jul.2015, 11:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radio televizija Vranje u rukama zaposlenih

Agencija za privatizaciju saopštila je danas da je objavila javni poziv za privatizaciju još 11 medijskih kuća koje su u vlasništvu države. Zaposleni u Radio-televiziji Vranje (RTV), koja nije među medijima za koje je objavljen javni poziv za prodaju kapitala iz javnih prihoda, odlučili su se za privatizaciju putem podele besplatnih akcija, izjavio je danas vršilac dužnosti direktora RTV Zoran Veličković.

On je za agenciju Beta izjavio da su "svi zaposleni u RTV procenili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da je najpovoljnije i najsigurnije da radnici sami preuzmu odgovornost za sudbinu televizije uzimanjem besplatnih akcija, jer se izlaskom na javnu aukciju rizikuje da u privatizaciji učestvuje i neko s lošim namerama".

"Po Zakonu o javnom informisanju i medijima, za sve medije za koje do 30. juna nije završena privatizacija ili nije objavljen javni poziv za aukciju, postupak privatizacije se prekida, a zaposlenima se nude akcije bez naknade. Nama je stalo da firma radi i ostane. Siguran sam u uspeh, verujem u saradnike koji su ostali, da nismo sigurni u to, ne bismo se upuštali u tu avanturu", kazao je Veličković.

On je rekao da je RTV u proces pripreme za privatizaciju ušla sa 26 stalno zaposlenih i četvoro saradnika po ugovoru, a da je za 24 zaposlenih, koji su se dobrovoljno prijavili za socijalni program, danas prestao radni odnos.

"Ministarstvo za rad i socijalna pitanja je juče uplatilo novac za socijalni program, koji je podeljen svakom radniku pojedinačno, a danas se uručuju otkazna rešenja. Najveći broj radnika koji se odlučio za socijalni program dobio je 200 evra po godini radnog staža", kazao je Veličković.

On je dodao i da će se za promenu vlasničke strukture u RTV, od javnog preduzeća u akcionarsko društvo, sačekati uredba Vlade Srbije, ali da očekuje da taj rok neće biti kraći od 60, niti duži od 90 dana.

"Da bi se promenila vlasnička struktura, potrebno je da Agencija za privatizaciju obavesti lokalnu samoupravu o postupku prestanka privatizacije, da lokalna samouprava raspiše javni poziv za upis besplatnih akcija, da se upišu akcije i pripreme normativna akta za osnivačku skupštinu akcionara, a tek nakon izbora organa upravljanja sledi postupak upisa u privredni registar", rekao je Veličković.

Prema njegovim rečima, pravno statusni poslovi će se rešavati u hodu, dok se u funkcionisanju RTV u međuvremenu ništa neće menjati.

Javni poziv za privatizaciju još 11 medija

Javni poziv za učešće u postupku javnog prikupljanja ponuda s javnim nadmetanjem radi prodaje kapitala 11 medijskih kuća koje su u vlasništvu države objavljen je juče na sajtu Agencije, a danas u listu "Politika", navodi se u saopštenju.

Poziv je objavljen za privatizaciju Televizije Pirot, koja će se prodavati po početnoj ceni od 26.291 evra, Radio Barajevo je ponuđen po početnoj ceni od 23.432 evra, Radio Bujanovac za 31.655 evra, a radio Bačka Topola po početnoj ceni od 35.201 evra.

Poziv je objavljen i za novinsko-izdavačka društva "Pančevac" iz Pančeva, čija je početna cena 54.425 evra, "Naš glas" iz Smedereva po početnoj ceni od 226.200 evra, kao i "Reč naroda" iz Požarevca po početnoj ceni od 38.560 evra i "Nedeljne novine" iz Bačke Palanke po početnoj ceni od 3.440 evra.

Agencija za privatizaciju ponudila je "Glas podrinja" iz Šapca po početnoj ceni od 184.598 evra, Informativno-propagandni centar "Kula" iz Kule po početnoj ceni od 3.274 evra, a Informativni centar Odžaci za 37.567 evra.

Iz Agencije za privatizaciju podsećaju da su raspisali javne pozive za prodaju kapitala ukupno 50 medija, od 73 koliko ih je bilo u portfelju.

Izmena Zakona o javnom informisanju predviđeno je produženje roka za privatizaciju medija u vlasništvu države i lokalnih samouprava do 31. oktobra. Prvobitni rok je bio 1. jul.

Izmenama zakona predviđeno je i da iz budžeta Srbije dodatno bude izdvojeno oko 107 miliona dinara za finansiranje novinske agencije Tanjug i Radio Jugoslavije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Objavljen poziv za privatizaciju još 11 medija

Izvor: B92, 01.Jul.2015

Agencija za privatizaciju saopštila je da je objavila javni poziv za privatizaciju još 11 medijskih kuća koje su u vlasništvu države...Javni poziv za učešće u postupku javnog prikupljanja ponuda s javnim nadmetanjem radi prodaje kapitala objavljen je juče na sajtu Agencije, a danas u listu "Politika",...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.