Proradio informacioni sistem Ministarstva pravde prema katastru

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Avg.2025, 22:19

Proradio informacioni sistem Ministarstva pravde prema katastru

Direktor Republičkog geodetskog zavoda Borko Drašković izjavio je večeras za Tanjug da ponovo funkcioniše informacioni sistem Ministarstva pravde koji nije radio zbog hakerskog napada i istakao da notari ponovo mogu da šalju rešenja katastru.
Ponovo je omogućena kupoprodaja stanova i kuća, kao i podizanje stambenih kredita.
"Sistem je imao prekid zbog hakerskog napada, što je otklonjeno i u prethodna dva dana sistem nesmetano funkcioniše za notare koji mogu da prosleđuju rešenja RGZ-u. Sistem je bio zaustavljen zbog zaštite podataka građana sve dok nije otklonjena opasnost i sada notari, sudovi i izvršitelji imaju pristup katastru", istakao je Drašković.
On je dodao da katastar sa svoje...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.