Izvor: B92, Beta, 18.Maj.2009, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Profit TDR u Srbiji 520,5 mil. RSD
Beograd -- Tvornica duvana Rovinj (TDR) u 2008. godini u Srbiji je zaradila 520,5 miliona dinara, dok je pre potpisivanja CEFTA sporazuma u Srbiji radila sa gubitkom.
"Od 1.januara 2008. i početka primene CEFTA sporazuma, TDR u Srbiji posluje profitabilno. Do 2008. TDR je zbog poreske politike bio u neravnopravnom položaju u odnosu na ostale duvanske proizvođače u Srbiji zbog čega je godišnje gubio više od deset miliona evra", kažu u TDR-u.
Prema podacima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Agencije za privredne registre Srbije, trgovinsko preduzeće hrvatskog TDR-a u Srbiji, Rovita, u 2007. je u Srbiji imalo gubitak od 383,7 miliona dinara uprkos prihodu od 4,5 milijardi dinara, dok je prema informacijama iz TDR-a lani ostvarilo profit od 520,5 miliona dinara.
TDR je u 2008. u Srbiji imao tržišni udeo veći od devet odsto, zauzimao treće mesto među duvanskim kompanijama u Srbiji i prodao 1,8 milijardu cigareta, kažu u toj kompaniji.
U toj kompaniji kažu da ne očekuju da će ekonomska kriza "značajnije uticati na poslovanje" te firme i da planiraju da u Srbiji u 2009. povećaju tržišni udeo. Prema podacima TDR-a, u Srbiji se proda 15 odsto ukupne količine prodatih cigareta tog rovinjskog proizvođača duvana.
Profit Tvornice duvana Rovinj u Srbiji 520,5 miliona dinara
Izvor: EMportal, 17.Maj.2009, 14:37
Tvornica duvana Rovinj (TDR) u 2008. godini u Srbiji je zaradila 520,5 miliona dinara, dok je pre potpisivanja CEFTA sporazuma u Srbiji radila sa gubitkom, saopštio je TDR.






