Izvor: Beta, 20.Jul.2011, 11:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potvrdjena potraživanja od Takova

BEOGRAD, 20. jula 2011. (Beta) - Komercijalna banka se u sredu oglasila informacijom o odnosu prema Takovu ističući da se u svojevrsnoj kampanji koju vodi vlasnik te kompanije namerno previdja činjenica da se radi o potraživanju po presudi nadležnog suda.

Takovo je uplatilo 12 miliona evra, koliko po presudi Apelacionog suda potražuje Komercijalna banka, a vlasnik Takova Rodoljub Drašković je najavio povlačenje iz poslovanja u Srbiji.

Komercijalna banka navodi da je zbog neslaganja sa Takovom oko visine duga po osnovu odobrenih kredita toj kompaniji nakon privatizacije zatražena arbitraža sudskih organa.

Prvostepeni sud je utvrdio a drugostepeni potvrdio da Takovo Komercijalnoj po osnovu nevraćenih kredita duguje ukupno 1,12 milijardi dinara odnosno više od 11 miliona evra.

Banka je, kako se navodi u informaciji za javnost, u više navrata nudila Takovu različite mogućnosti za otplatu duga, što je ta kompanija iz Gornjeg Milanovca odbila opredeljujući se da se o tom pitanju izjasni sud.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.