Potvrđen rejting Srbije BB-

Izvor: B92, 11.Apr.2014, 17:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potvrđen rejting Srbije "BB-"

Beograd -- Bonitetna agencija Standard i purs potvrdila je kreditni rejting Srbije za dugoročno zaduživanje u domaćoj i stranoj valuti na nivou BB- sa negativnim izgledima

Istovremeno, potvrđen je i kreditni rejting Srbije za kratkoročni dug na nivou "B", saopštila je danas Narodna banka Srbije (NBS).

U obrazloženju agencije se navodi da je ishod parlamentarnih izbora 16. marta stvorio povoljnije političko okruženje za započinjanje dugo odlagane fiskalne konsolidacije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i strukturnih reformi, objavljeno je na sajtu NBS.

"Prema viđenju agencije, mere će u kratkom roku biti okrenute sprečavanju daljeg pogoršavanja stanja u javnim finansijama. Sve su to razlozi da dosadašnji kreditni rejting bude potvrđen", navodi centralna banka.

Na sajtu NBS navodi se da, iako su izgledi negativni, rejting bi mogao da se stabilizuje na postojećem nivou ukoliko reforme, koje bi Vlada trebalo uskoro da usvoji, konsoliduju javne finansije na duži rok, što bi vodilo povoljnijim perspektivama ekonomskog rasta i održivoj spoljnoj poziciji zemlje u srednjem roku.

Kako je navedeno, na rejting su uticali rizici koji dolaze od visokog fiskalnog i spoljnog deficita, umeren BDP po glavi stanovnika i ograničena fleksibilnost monetarne politike zbog visoke eurizacije ekonomije. Rejting je podržan dugoročnim potencijalom Srbije za ekonomski rast. Agencija veruje da će Vlada osloboditi taj potencijal samo reformama tržišta rada, poslovnog okruženja i javne administracije, saopštila je NBS.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Rejting Srbije ostao "BB- negativan",čeka se vlada

Izvor: Mondo, 11.Apr.2014

Bonitetna agencija Standard i Purs potvrdila je kreditni rejting Srbije za dugoročno zaduživanje u domaćoj i stranoj..

Nastavak na Mondo...

NBS: Potvrđen kreditni rejting Srbije "BB-"

Izvor: Blic, 11.Apr.2014

Bonitetna agencija "Standard i purs" potvrdila je kreditni rejting Srbije za dugoročno zaduživanje u domaćoj i stranoj valuti na nivou "BB-", sa negativnim izgledima, saopštila je danas Narodna banka Srbije (NBS). Istovremeno, kako se navodi u saopštenju, potvrđen je i kreditni rejting Srbije za...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.