Izvor: Politika, 30.Jan.2012, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potraga za partnerom „Železare”

Vlada će već sutra, nakon potpisivanja ugovora o preuzimanju sa „Ju-Es stilom”, na osnovu analize o proizvodnji čelika u svetu, početi da traži potencijalne strateške partnere za Železaru u Smederevu. Već se spominje da će se srpski državni zvaničnici obratiti proizvođačima iz Kine, Rusije, Indije i Ukrajine. Kao potencijalnog strateškog partnera mnogi vide indijski „Mital” koji već ima proizvodnju u regionu (Zenica).

Ekonomista Miroslav Zdravković smatra da bi >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << idealne strateške partnere za železaru, posle odlaska američkog „Ju-Es stila”, vlada trebalo bi da traži u Italiji i Nemačkoj. To bi, prema njegovim rečima, Srbiji otvorilo pristup tamošnjim tržištima. Italijani, koji su inače 11. na listi najvećih svetskih izvoznika gvožđa i čelika, time bi još mogli da isprate proizvodni program „Fijata”, napominje Zdravković.

......................................................

Ceo tekst pročitajte u štampanom izdanju od 31. januara. Ako ste zainteresovani da se pretplatite na elektronsko izdanje cele „Politike“ kliknite OVDE.

A. T.

objavljeno: 31.01.2012.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.