Posle grejne sezone poskupljuje i gas

Izvor: Glas javnosti, Beta, 02.Mar.2010, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle grejne sezone poskupljuje i gas

PARAĆIN - Ako dinar nastavi da slabi, gas u Srbiji mogao bi da poskupi odmah po završetku grejne sezone, najavio je juče Dušan Bajatović, generalni direktor Javnog preduzeća "Srbijagas".

Posle obilaska Srpske fabrike stakla u Paraćinu, on je rekao da je postignut dogovor da do kraja grejne sezone neće biti poskupljenja gasa, ali da bi nakon toga "Srbijagas" mogao da zatraži povećanje cena.

- Cena gasa u Srbiji je na nivou cene u drugim državama regiona, tako >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da tu nema nikakve pljačke građana i privrede - istakao je Bajatović.

Prema njegovim rečima, cena gasa se formira tako što se uračunava nabavna cena gasa iz Rusije, koja trenutno iznosi 326 dolara za 1.000 kubnih metara, na šta se dodaju troškovi transporta koji zavise od količine.

Bajatović je naveo da je sa Rusima postignut dogovor da se za neisporučene, a ugovorene količine gasa ne plaćaju penali, ali da se za ugovoreni transport, iako gas nije isporučen, plaća 80 odsto pune cene.

Dugovanja građana i privrede "Srbijagasu", naglasio je Bajatović, premašuju 12 milijardi dinara i "Srbijagas" zbog toga ima problem sa likvidnošću.

Promene cene gasa u Srbiji na zahteve "Srbijagasa" moraju da odobre Agencija za energetiku i Vlada Srbije.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.