Izvor: B92, 14.Jun.2014, 14:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poplavljene osloboditi poreza
Paraćin -- Predsednik opštine Paraćin Saša Paunović predložio je da se građani koji su pretrpeli štetu od polava u opštini oslobode poreza na imovinu i komunalnih obaveza.
Odluku o ovom predlogu doneće odbornicu Skupštine opštine do kraja juna, stoji u saopštenju.
"Zvanična odluka države o visini pomoći poplavljenim građanima još nije poznata i opština čeka na tu odluku kako bi sredstva kojima raspolaže, usmerila za pomoć onima za koje država pomoć nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predvidela", navodi se u saopštenju.
Paunović je predložio građanima da ne čekaju sa obnovom na državnu procenu poplavljenih objekata, već da objekte slikaju i foografije sačuvaju i da sačuvaju fiskalne račune o kupovini materijala za obnovu, što će im, kako je naveo, uz eventualnu izjavu komšija, biti dovoljno za komisiju.
Preliminarna šteta u Paraćinu, prema proceni Opštinske komisije je 2,4 milijadre donara a samo na stambenim objektima je 1.082.414.743 dinara.
Do 10.juna na račune za otklanjanje posledica poplava u ovoj opštini građani i firme uplatili su 2.976.763 dinara.













