Podaci o Maksiju poslovna tajna

Izvor: B92, 22.Avg.2011, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podaci o Maksiju poslovna tajna

Beograd -- Beogradski Institut ekonomskih nauka neovlašćeno i nezakonito je objavio podatke koji su poslovna tajna, prikupljeni za Komisiju za zaštitu konkurencije.

To se navodi u odluci Komisije za zaštitu konkurencije Srbije, a o tome je obavašteno Javno tužilaštvo i Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Podaci su iz studije o analizi stanja na tržištu trgovine na malo u nespecijalizovanim prodavnicama pretežno hrane, pića i duvana.

U pripremi analize >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stručnjaci Instituta su koristili podatke o poslovanju samousluga, supermarketa, diskonta i hipermarketa u period od 2008. do 2010. godine.

Komisiji za konkurenciju je studiju o stanju na tržištu trgovine bila potrebna da bi odlučila o zahtevu belgijske kompanije Delez da preuzme trgovinski lanac Delta Maksi.

Studija Instituta ekonomskih nauka je pokazala da Delta Maksi nema dominantnu poziciju na tržištu trgovine u Srbiji, na osnovu čega je Komisija dala Delezu odobrenje da preuzme taj najveći trgovinski lanac u Srbiji.

U beogradskim medijima objavljene su informacije iz studije Instituta, koje se smatraju poslovnom tajnom.

U Institutu, agencija Beta danas nije mogla da dobije reagovanje na odluku Komisije za zaštitu konkurencije da Javno tužilaštvo i MUP obavesti o odavanju poslovne tajne, kako bi, eventualno, preduzeli mere iz svoje nadležnosti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.