Izvor: Akter, 21.Avg.2015, 10:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počeli razgovori misije MMF-a i delegacije Srbije
Predstavnici Vlade Srbije i Narodne banke Srbije (NBS) danas su sa misijom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) počeli razgovore o stanju javnih finansija u Srbiji i dogovorenim strukturnim reformama.
Sastanku u NBS prisustvovali su guverner NBS Jorgovanka Tabaković i ministri finansija i privrede Dušan Vujović i Željko Sertić, sa saradnicima.
Misija MMF-a, koju predvodi Džejms Rouf (James Roaf), novi šef misije, boraviće u Beogradu do 2. septembra povodom drugog kvartalnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << razmatranja rezultata u sprovođenju stend-baj aranžmana, koji je odobren Srbiji 23. februara 2015. godine iz predostrožnosti.
Kako je saopštila NBS, tokom boravka misije MMF-a biće sagledana aktuelna makroekonomska kretanja u Srbiji i obavljeni razgovori s predstavnicima Srbije o rezultatima fiskalne konsolidacije, kao i o realizaciji mera monetarne i finansijske politike.
"Razmatraće se i ispunjenje kvantitativnih kriterijuma izvršenja i indikativnih ciljeva utvrđenih za kraj juna 2015. godine, kao i drugih obaveza dogovorenih sporazumom sa MMF-om", navela je NBS.












